Non-School
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Non-School

Challenge Everthing

PortalliAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gurbetçi Tek Tıkla Oyunu Verecek

YazarMesaj
deli_manyak
Admin
Admin
deli_manyak

Gurbetçi Tek Tıkla Oyunu Verecek Empty
MesajKonu: Gurbetçi Tek Tıkla Oyunu Verecek   Gurbetçi Tek Tıkla Oyunu Verecek Icon_minitimePtsi Ocak 07, 2008 8:56 pm

Yurt Dışında Yaşayan Türk Vatandaşlarının Mektupla, Elektronik Oylamayla, Gümrük Kapılarında ve Sandık Usulleriyle Oy Kullanabilmesine İmkan Verecek Kanun Tasarısı Hazırlandı.

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının mektupla, elektronik oylamayla, gümrük kapılarında ve sandık usulleriyle oy kullanabilmesine imkan verecek kanun tasarısının, Bakanlar Kurulunda imzalanarak TBMM'ye gönderilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, mükerrer oy kullanılmasını engellemek için belli bir süreden beri parmakların boyandığını da hatırlatarak, "Artık Türkiye, bu sıkıntıdan da kurtulmuş olacaktır; onu da bu kanunla düzenlemiş olacağız" dedi.

Çiçek, TCK'nin 301. maddesiyle ilgili düzenleme konusunun gündeme gelip gelmediği sorusu üzerine ise "Ben zaten ele aldığımız kanun tasarılarıyla ilgili, imzaya açılanlarla ilgili bilgi verdim" diye konuştu.

Cemil Çiçek, görev alanları aynı olan üç ayrı genel müdürlüğün, ''Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'' çatısı altında birleştirileceğini bildirdi.

Çiçek, Bakanlar Kurulu'nda 1990'lı yılların başında Bulgaristan'dan Türkiye'ye zorunlu olarak göç etmek durumunda kalan 17 bin kişiyi ilgilendiren önemli bir sorunun da ele alındığını kaydederek, bedel ödedikleri halde konutları verilmeyenlerin mağduriyetini gidermek üzere yatırdıkları bedelin TÜFE esas alınmak suretiyle TOKİ tarafından ödenmesine ilişkin tasarının da imzaya açıldığını bildirdi.

Çiçek, 58. Hükümet döneminde çıkardıkları ilk kanunun ''Bilgi Edinme Kanunu'' olduğuna dikkati çekerek, kanunda bazı konularda istisna bulunduğunu, bunlardan birinin de ''devlet sırrı'' olduğunu belirtti. Çiçek, şunları kaydetti:

''Yasalarımızda devlet sırrının açık bir tanımı yapılmamıştı. Hem ticari sır, banka sırrı, müşteri sırrıyla ilgili düzenleme hem de devlet sırrı ve gizli evraklarla ilgili nasıl bir işlem sürdürülecek, onunla ilgili kararları kimler verecek, bu kavramların içine neler giriyor, girmiyor... Bakanlar Kurulu, bununla ilgili iki yasa tasarısını kabul ederek TBMM'ye gönderilmek üzere imzaya açtı.

İnanıyorum ki bundan sonra hem toplumsal denetim, kamu denetimi açısından, hem kamuoyunun bilgi sahibi olması açısından, hem yolsuzluklarla mücadele, hem devlet denetimi açısından bu iki tasarının yasalaşması halinde önemli bir demokratik açılım da sağlanmış olacaktır.''
https://asdx.yetkin-forum.com

Gurbetçi Tek Tıkla Oyunu Verecek
1 sayfadaki 1 sayfası